Gaziantep Lezzet Rotası- 2018

Merhaba arkadaşlar, öncelikle bu Gaziantep lezzet listesi, gerçek bir lezzet listesi olup, teker teker bu  mekanlara gidilip deneyimlenerek yazıya dökülmüştür. Her birinde ayrı ayrı emek vardır. (Öncesinden araştırma, tadım, fotoğraf çekme, bilgi alma, röportaj ve ulaşım)

Bu sebeple bu Gaziantep lezzet rotasını güvenle kullanabilir ve arkadaşlarınıza önerebilirsiniz. Öncelikle 2 tam günlük süreçte bu kadar mekanı deneyimledim, iyi olup da uğramaya zaman bulamadığım için listeme giremeyen Antep mekanları üzülmesin, inşallah onları da başka bir Antep gezimde deneyimlerim.

Ayrıca belirtmek isterim ki, fabrikasyona dönmüş, eski kalitesi kalmamış herhangi bir mekan, bu listeye gi-re-me-di. Çünkü gurmegezgin anlayışı olarak sadece bir mekan popüler diye önerilmez, ayrıca lezzetli de olmak zorundadır. Her şehirde olduğu gibi zamanla birçok mekan, eski lezzetini yitirip, aşırı üretimden dolayı fabrikasyona veya kalitesizliğe uğramıştır. O yüzden bu listede onları göremeyeceksiniz.

Bu listede mekanların menüleri, yemek fiyatları, yemek içerikleri, mekan adresi ve çalışma saatleri hakkında güncel bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca hangi mekana hangi öğünde uğrayabileceğinizi parantez içerisinde belirttim. Haydi keyifli okumalar 🙂

 1. Metanet Lokantası (sabah, öğle)
 2. Metanet Katmer (Sabah, öğle, akşam)
 3. Ciğerci Ali Haydar Usta (sabahın erken saatlerinde)
 4. Akşam Simit (Sabah, öğle, akşam)
 5. Melek Lara Butik Otel (Sabah)
 6. Kebapçı Halil Usta (Sabah, öğle, akşam (Metro şubesi))
 7. Yesemek Restaurant (Sabah, öğle, akşam)
 8. Yesemek Gaziantep Mutfağı- Çarşı şubesi (Sabah, öğle, akşam)
 9. Ventura Pasta & Çikolata (Sabah, öğle)
 10. Dürümcü Recep Usta (Sabah, öğle, akşam)
 11. Löküs Ciğer (Sabah, öğle, akşam)
 12. Cumba Künefe (Öğle, akşam)
 13. Özikizler Künefe (Öğle akşam)
 14. Zeki İnal (Sabah, öğle)
 15. Ayıntap Baklava (Sabah, öğle, akşam)
 16. Tahmis Kahvesi (Sabah, öğle, akşam)
 17. Tahmis Kuru Kahvecisi (Sabah, öğle, akşam)
 18. Erdi Hösükoğlu Pide ve Lahmacun Fırını

Sırayla bahsedelim. Bu arada bu yazım Gaziantep mekanlarına armağan olsun 🙂

 1. Metanet Lokantası (1975): Antep’te sabahleyin erkenden kahvaltı niyetine ya beyran yenir ya da katmer. Beyran yemeği siparişinizi verirken az pilavlı (pirinç) ve az sarımsaklı olmasını isteyin. Sarımsaksız beyran olmaz 🙂 Sarımsaksız olsun diyenler de var ama siz siz olun orijinaline bağlı kalın.;)  Az acılı olmasını isteyin bir de, alışık değilsinizdir o kadar acıya 🙂

Yemeğiniz masanıza geldi. Yemeğinize limonunuzu sıkın. Ve afiyetle yiyin. Gerçek bir şifa yemeği. Çorba değil efendim, yemek bu. 1 porsiyon beyran: 18 TL. Değer mi evet değer.

Şubede kredi kartı geçmiyor. Lokanta, haftanın her günü açık.

Metanet lokantası adres: Kozluca Mah. Kozluca Cad. No:11 Şahinbey/Gaziantep/Türkiye

Beyran ve Metanet Lokantası hakkında daha detaylı bilgi için bu yazıma buyrun: http://gurmegezgin.com/beyran-denince-akla-gelen-metanet-lokantasi-gaziantep.html

  2) Metanet Katmer (2015):

Antep deyince akla Antep fıstıklı kaymaklı katmer gelir. Sabah kahvaltı niyetine. Aslında artık her öğün katmer bulunabiliyor ama sabah sabah katmer yemek gelsin sizin aklınıza. Katmeri layığıyla yapan yerlerden biri de Metanet Katmer. Hemen Metanet Lokantası’nın karşısında. Yemeden dönmeyiniz efendim. Diyet miyet, hiştt unutun onu birkaç günlüğüne. Zaten incecik hamur 🙂 Normal katmer porsiyon, 25 TL. Pahalı mı, hayır. Çünkü değer 🙂

Mekan sabah 05:00- akşam 19:00 arası her gün açık ve tek şube.

Metanet Katmer adres: Suyabatmaz Mah. Kozluca Cad. Metanet Lokantası Karşısı No:10/A Şahinbey/Gaziantep/Türkiye Tel: 0 (342) 2306633

Katmer ve Metanet Katmer dükkanı hakkında daha detaylı bilgi için bu yazıma buyrun. http://gurmegezgin.com/metanet-katmer-gaziantep.html

 3) Ciğerci Ali Haydar Usta (1968)

Antep’te bir başka yemek kültürü de, sabahları çoook erken saatlerde kuzu ciğer kebap yeme kültürü. Yıllardır bu kültür var.

Ciğerci Ali Haydar usta, 1968 yılından beri aynı yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Sabah 04:00 ile sabah 08:30 arası açık. Ciğer bitince dükkan da kapanıyor. Yani birkaç saatliğine açık. Ciğerler bitmeden gidiniz efendim.

Bir porsiyonda 2 şiş ciğer var. Porsiyon fiyatı 12 TL. (Her bir şişte 4 ciğer, 3 kuyruk yağı takılı) Ciğer kavurma fiyatı ise 5 TL. İsteyenler yürek şiş de yiyebilir 🙂

Ali Haydar usta ise 1931’li. Hala işinin başında. Bana çay ikram etti, sohbet etti, çok hoşuma gitti :))

Bu arada Ciğerci Ali Haydar usta, Salı – Çarşamba- Perşembe -Cuma -Cumartesi sabahı açık. Pazar sabahı ve Pazartesi sabahı 2 gün kapalı. Ona göre gidiniz 😉

Ciğerci Ali Haydar Usta adres: Seferpaşa Mah. Derekenarı Cad. Şahinbey/Gaziantep

   4) Akşam Simit (1957)

Yine Gaziantep’in eski mekanlarından biri. Burada kahvaltı yapabilirsiniz. Ve illaki simit katmer yemelisiniz. Yok ben simit katmer değil de normal katmer yiyeceğim diyorsanız ikisi de güzel valla. Taş fırında çıtır çıtır. Yemeyen kaybeder.

Serpme kahvaltıları da var. Fakat malzemelerin bir çoğu her yerde bulabileceğiniz şeyler. Bence serpme kahvaltı yerine kahke, tatlı simit ve çeşitli çörekler deneyin. Bir sürü kahke çeşitleri var. Yine de yazayım, serpme kahvaltı kişi başı 30 TL. Kahkeler kg 22 TL. Kahkelerden mutlaka satın alıp evinize götürün derim.

Bir de katmer söyleyin masanıza. Börekleri de çok güzel. Özellikle Antep peynirli börekleri. Antep peynirli börek kg 10 TL. Simit katmer/normal katmer porsiyon 25 TL. Bir de simitleri var, diğer simitlere göre daha tatlı. Tanesi 1,5 TL. Deneyebilirsiniz.

Akşam Simit adres: Batıkent Mah. Adnan İnanıcı Cad. Sakıcı Plaza No: 13 Şehitkamil/Gaziantep

    5) Melek Lara Butik otel- kahvaltı (2017): 

Yok arkadaş ben kahvaltıda sadece ciğer, sadece katmer, sadece beyran yiyip kalkamam diyorsanız o zaman Antep yöresel kahvaltısı için doğruca Melek Lara butik Otel’e 😉 Aydın abinin ve yardımcılarının elinden geçen kahvaltılar, malzeme olarak hem çok kaliteli, hem de çok lezzetli. Sanki evinize gelmişçesine rahat hissediyorsunuz kendinizi. Peynirlerini, kırma yeşil zeytinlerini, kaymağı Zeytinhan’dan alıyorlar. Tahin ve susamı Bedir dondurmadan, sucuğu Kasap Ahmet’ten. Baharatları ise Elmacı Pazarı’ndan.

Kahvaltı masasında neler var?

Menemen, Antep peyniri, kaşar, kaşarlı sucuklu patates, sahine, yumurta kapama, yeşil zeytin, siyah zeytin, bal kaymak, katmer, reçeller, çoban dürümü, ciğer kavurma, peynirli börek, köy patatesi, kaşar, domates söğüş, nohut. Kuş sütü de ister misiniz 🙂

Kahvaltı saatleri sabah 08:00-öğle 12:00 arası. Normalde bu kahvaltı oda kahvaltı. Dışarıdan rezervasyonla gelenler ise kişi başı 35 TL ödeyerek kahvaltı hizmeti alabiliyorlar. Masanızda birşey bitince tekrar isteyebiliyor, ekstra ücret ödemiyorsunuz.  Şiddetle tavsiye edilir.

O zaman rezervasyon için: 0(342) 4080946 Aydın Bey’e selamımı iletin.

Melek Lara Butik Otel adres: Akyol mah. Mustafa baba sokak karabeşe çıkmazı No:4 Şahinbey/ Gaziantep

  6) Kebapçı Halil Usta (1972):

Anlatmaya gerek yok. Antep denince akla ilk gelen mekanlardan biri de Kebapçı Halil Usta. Gidin, erkek koyun etinden yapılan kebapların, küşlemenin, bulursanız yağlı parçanın tadını çıkarın. Haa bir de kaşık salatasının. Yanına pide ve köy yoğurdundan yapılmış ayran. Kim hayır diyebilir ki?

Karışık kebap yemek isterseniz fiyatı 40 TL. (Küşleme, baharatlı et ve kıyma kebap) Kimine pahalı gelebilir fiyatlar, kimine ise normal. Tercih sizin.

2 şubesi var. Biri Metro şubesi, diğeri de Zeugma Müzesi’nin arka tarafında yer alan ilk şube.

İlk şube adres: Tekel Cad. Öcükoğlu Sok. No: 6 Şehitkamil/ Gaziantep (Akşam 16:00’ya kadar açık, Pazar günleri kapalı)

İkinci şube adres (Metro şube) : Osmangazi Mah. Abdülkadir Aksu Bulvarı No: 96 Şehitkamil/ Gaziantep (Akşam 21:00’e kadar açık, Pazartesi günleri kapalı.)

  7) Yesemek Restaurant (1998)

Yine Gaziantep’in en bilinen restoranlarından birini takdim ediyorum sizlere. O kadar çok ünlü sima uğruyor ki bu mekana.

Yesemek Restaurant, Necdet Olca tarafından 1998’de kuruldu. Şu anda oğlu Taner Olca ile birlikte işletiyor şubelerini.

Bu mekan merkez şube. Bu şubede çeşitli kebaplar, beyran, kelle paça, işkembe, mumbar, içli köfte, çiğ köfte gibi lezzetler bulabilirsiniz. Lezzetler çok iyi, malzeme kalitesine özenen bir restoran. Bu şube 24 saat açık. Kapalı gün yok.

Gittiğimde dil kavurma, beyin kavurma gibi lezzetler de vardı. Her yerde bulamazsınız böyle lezzetlisini. Benden söylemesi.

Merkez şube: Kavaklık Mah. Ordu Cad. 12/A  Şahinbey/ Gaziantep

  8) Yesemek Gaziantep Mutfağı (2018)

Yesemek Restaurant’ın farklı konsept ile açılan 2. şubesi 2018’te açıldı. Bu şubede Gaziantep’in yöresel yemekleri var. Bahar döneminde şu lezzetler vardı menüde: Şiveydiz, beyran, çağla aşı, yuvalama, ekşili ufak köfte, kabaklama, içli köfte, zeytinyağlı Antep dolması, çiğköfte, maş piyazı, nohut, mücver.

Ailecek yemek yiyebileceğiniz, misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz, Antep yöresel yemeklerinin tadına varabileceğiniz efsane bir şube olmuş. Hem ambiyans güzel, hem de yemekler. Sunumlar, tabaklar çok güzel. Yemek porsiyonları da doyurucu. Masanıza birkaç çeşit söyleyin ve afiyetle yiyin. Porsiyon fiyatları 7 TL-18 TL arasında. İçli köfte adedi 4,5 TL, çiğköfte porsiyon 12 TL.

2.şube adres: Şekeroğlu Mah. Hamdi Kutlar Cad. No:51/1-B Şahinbey/ Gaziantep

   9) Ventura Pastane (2007):

Ventura Pastanesi, bu seneki keşiflerimden biri. Mekan, 2007 yılından beri faaliyette. Tuba, Sümeyra ve Muhammet kardeşler, babaları ile birlikte işletiyorlar. Tek şubeli butik bir aile işletmesi. Pastalar, cheesecakeler, tartlar, el yapımı kuru pastalar, profiterol, kurabiyeler, hepsi birbirinden güzel. Gidip deneyin, hak vereceksiniz. Özellikle içlerinden biri var ki, FISTIK EZMELİ ÇİKOLATA efsane. Çikolatası Belçika çikolata, fıstık ezmesi kendi imalatları. İkisinin birleşimiyle hem hafif hem de bir lezzet bombası yaratmışlar. Gittiğinizde fıstık ezmeli çikolatayı sevdiklerinize götürmek için alın.

Tüm ürünlerde tereyağı kullanılıyor ve fabrikasyon hiçbir ürün kullanılmıyor. Mesela yaş pastalarda hazır toz ürün yerine doğal ürünler tercih edilerek pişirme kreması kullanılıyor.

Mekan sabah 07:00 ile akşam 22:00 arasında açık. Pazar günleri  ise 13:00-18:00 arası açıklar. (Pazar günü sadece tezgah satışı var, servis yok.)

Fiyatlara gelelim. Çikolata kaplı fıstıklı kurabiye 500 gr kutu 50 TL (Özel üretim), karamelli profiterol kg 30 TL, fıstık ezmeli çikolata küçük kutu 40 TL. Neden fiyatlar böyle derseniz, orijinal tereyağı, gerçek çikolata ve birinci kalite Antep fıstığı kullanılıyor. Antep fıstığının kgsu neyse fiyatlara da yansıyor.

Yaş pastalar için ise; 6 kişilik pasta 35 TL, 8 kişilik, 45 TL, tiramisu 35 TL, muzlu rulo pasta 30 TL.

Ek bilgi olarak fıstık ezmeli çikolata ürünleri paketli satışı olan üründür. Masaya servis edilmiyor. Paket ürün olarak satın alınıyor.

*Fıstık fiyatları nedeniyle fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Ventura Pastanesi adres: Fatih Mah. Nüket Celal Ersoy Cad. Duisburg Sitesi altı 22/1 Şehitkamil/Gaziantep  Tel: 0(342)3220088 (Fıstık ezmeli çikolatalarını bu numaradan tüm Türkiye’ye kargo yoluyla alabilirsiniz. Benden söylemesi.)

   10) Dürümcü Recep Usta(1977):

Gaziantep’te sokak lezzeti tarzında birşeyler deneyeyim derseniz nohut dürüm deneyebilirsiniz. Hem uygun, hem lezzetli. Bence denemeye değer.

Nohut haşlanıp yemeye hazır hale geliyor. Tırnak pidenin içerisine acılı nohut, patates kızartması, soğan piyazı, salata, limon, acı turşu biber konulup kağıda sarılıyor. Yanına da ayran. Afiyet olsun. (Nohutu et suyunda haşlıyorlar diye bir söylenti var, mekan yetkilisine sordum, bu iki şube için yok dedi.) Bir başka şube daha varmış, sanırım onlarla ayrılar.

Bu arada nohut dürüm 5 TL. Bayağı uygun di mi 😉

Mekan sahibi Bünyamin Recep, hala işinin başında. İbrahimli veya Gaziler caddesi şubesini deneyebilirsiniz.

Adres 1: Batıkent Mah. Adnan İnanıcı Cad. Sakıcı Plaza No: 13 Şehitkamil/Gaziantep (İbrahimli)

Adres 2: İsmetpaşa Mah. Gaziler Cad. Şevket Sok. No:5  Şahinbey/Gaziantep

 11) Löküs Ciğer (2008): 

Oldukça başarılı bir ciğerci, salaş mı salaş mekan. Ben buraya gündüz ciğercisi adını veriyorum. Sabah 11:00- akşam 21:30 arası olmak üzere her gün açık.

Mekanın sahibi Suat Başderici, oldukça ilgili. Kuzu ciğerler taze. Ciğer kebap mutlaka deneyin. Dürüm 13 TL, porsiyon 26 TL. Yürek dürüm de var.

Ayrıca isteyenler için kuşbaşı dürüm (14 TL, porsiyon 28 TL) de var. Günlük köy yoğurdundan ayran yapıyorlar.

Suat abiye selam.

Löküs Ciğer adres: Seferpaşa Mah. Derekenarı Sokak No:17 Şahinbey/ Gaziantep (Demokrasi Meydanı’ndan kaleye doğru giderken dere hizasında sağ tarafta)

Tel: 0532 2856801

   12) Cumba Künefe (2014):

Gaziantep’e gelince künefe yemeden olmaz. Ali Dağdelen ve Coşkun Yaycı ortaklığında açılan Cumba Künefe, kısa sürede ün salmış mekanlardan biri. Ürünlerin hammaddesini, kaymak, sade yağ ve çiğ kadayıfı kendileri ürettiriyorlar. Fıstıkları ise Cumba Kuruyemiş’ten alıyorlar. Cumba Kuruyemiş adlı dükkanlarını ise ortakları işletiyor. Hemen mekanın karşısında bulunuyor Cumba Kuruyemiş.

Künefe porsiyonları 2 kişilik 38 TL. Masaya ikram olarak, kaymak, meyve, süt geliyor. Ben Cumba Tepsi’ye bayılıyorum. Tam karışık künefe.

Mekanın kendi spesiyali fıstık ezmeli özel dondurma (keçi sütünden) ise porsiyonu 15 TL.

Mekan sabah 09:00’dan gece 01:00’e kadar açıklar. Her gün açık.

Cumba Künefe adres: Emek Mah. Ali Nadi Ünler Bulvarı 71/A Şehitkamil/Gaziantep (Tek şube)

13) Özikizler Künefe (1986):  

Cumba’nın bilindik olması kadar Özikizler Künefe de Gaziantep’te en ünlü künefecilerden. Hatta Özikizler işi başka şehirlerde şubeler açmaya kadar taşımış. Gaziantep’te 3 şubeleri var. Diğer şubeler ise Şanlıurfa, Antalya, İstanbul ve Ankara’da. Esnaflıklarıyla da tanınıyorlar. (İyi esnaf)

Özikizler Künefe’yi ilk olarak Mehmet Durmaz kurmuş. Hasan, Hüseyin, Zülfikar ve Mehmet gece gündüz işin başındalar.

Künefenin olmazsa olmazı sade yağı, hamuru Urfa’dan getirtiliyor. Fıstık ise Gaziantep’ten tedarik ediliyor. Özel dondurmaları Maraş’tan. Bir kısım dondurma ise Antep’ten tedarik ediliyor.

Bin bir türlü künefe çeşidi var. 2 kişilik künefeleri 35 TL civarında, bazısı ise 40- 45 TL civarında. Zevkinize göre tercih edebilirsiniz.

Gaziantep’teki şubeleri gece 02:00’ye kadar açık. (Kapalı gün yok)

İbrahimli şube adres: Batıkent Mah. Kürşat Tüzmen Bulvarı No:31/A Şehitkamil/Gaziantep

Karataş şube adres: Şahintepe Mah. 400 Nolu Cad. No: 10/A Oska Yanı Şahinbey/Gaziantep

Üniversite şube adres: Yeditepe Mah. 216 Nolu Cad. No: 19/D Üniversite Civarı Şahinbey/Gaziantep

  14. Zeki İnal (1830):

Hey maşallah! Dile kolay 1830! Kuruluş tarihi. Zeki İnal’ın babası Mehmet İnal’ın amcası Maaş Usta tarafından kurulmuş.4. kuşaktan Levent ve Bülent İnal tarafından işletiliyor. İşletiliyor işletilmesine de Zeki İnal (90), yaşayan efsane, her sabah erken kalkıp üretimi kontrole geliyor. İş aşkı, baklava aşkı bu olsa gerek! Zeki İnal’ın oğulları, yüksek tahsilli olmasına rağmen işin başındalar. Onlar için baklava yapmak bir gelenek.

Tek şubeli bu muazzam mekanın dillere destan bir ürünü var. Şöbiyet. Hem kaymaklı, hem fıstıklı. Zeki İnal’ın şöbiyeti diyince duracaksın orda. Fabrikasyona uğramamış, butik üretim yapan ender baklavacılardan. Zeki İnal’dan ne satın alıyorsan al gönül rahatlığıyla alabilirsin.

Baklava, şöbiyet için unlarını Harran ovasından alıyorlar. (Sert buğday unu) Fıstıklar Antep yöresinden, Sade yağ, Urfa’dan tedarik ediliyor. özel olarak keçi sütü temin edip kendileri kaymak yapıyorlar ve muhteşem şöbiyetin arasına bu kaymak konuluyor.

Tek şube olarak kalmalarının sebebi, baklava işinde şube sayısı (üretim) arttıkça kalitenin düşeceği gerçeğidir. O yüzden tek şube olarak kalmaya devam ediyorlar. Ne diyelim, yıllarca lezzetli baklava yedirin eşe dosta, ülkeye.

Gelelim fiyatlara. Özel baklava 84 TL, şöbiyet 88 TL, fıstıklı kurabiye 88 TL, fıstık ezmesi 110 TL, tuzlu Antep fıstığı 75 TL, su böreği 70 TL. (Hepsi kg fiyatıdır.) (Ürünlerde asla glikoz kullanılmıyor. Gönlünüz rahat olsun.)

Lezzetlerin güzelliği için anlatmama gerek yok, gidin şöbiyetin tadına bakın.

Pazar günleri kapalılar. Diğer günler sabah 08:30- 18:30 arası açıklar.

Zeki İnal adres: Atatürk Bulvarı No:38  Gaziantep Tel: 0 (342) 2312069- 0 (342) 2318841

   15) Ayıntap Baklava (2000):

Gaziantep’te yerlilere sordum. Başka butik üretim yapan neresi var diye. Ayıntap Baklava dediler. Denedim, fena değildi.

Levent Aktaş, kardeşi Bülent Aktaş ile 2000 yılında baklava işine girmişler. İyi malzeme kullanarak butik üretim yapıyorlar. Gittiğinizde deneyebilirsiniz.

Fiyatlara bakalım. Klasik baklava 75 TL, özel kare baklava 85 TL, havuç dilimi 80 TL, kuru baklava 75 TL, şöbiyet 95 TL, fıstık sarma 110 TL, fıstık ezmesi 110 TL, tuzlu Antep fıstığı 70 TL.

Çalışma saatleri: sabah 08:00- akşam 22:30. Her gün açık.

Ayıntap Baklava adres: Gazi Muhtar Paşa Bulvarı No:23 Şehitkamil/Gaziantep Tel: 0 (342) 2152202

 

 16) Tahmis Kahvesi (1635):

Tahmis Kahvesi, Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden biri. Tabi o süreçten bu yana birçok restorasyondan geçti, ama hala çok güzel. Ve hala işletiliyor. Şu anda işletmecileri Mehmet Hilmi Bağcı ve oğlu Selim Bağcı. Zaten Selim’i tanımayan yok. 2008’den beri Tahmis Kahvesi’ni işletiyorlar ve çok müdavimi var. Gaziantep’e giden illaki Tahmis Kahvesi’nde bir kahve içmeye, bir soluklanmaya uğruyor. Mekanda ayrıca ikindi sazı denen müzik ziyafetine de denk gelebilirsiniz 😉

Tahmis Kahvesi’ne gittiğinizde içeceğiniz ilk şey menengiç kahvesi. Yanına da nostalji çerezi veriyorlar. Nostalji çerezinin içinde kırık sarı leblebi, bütün beyaz leblebi, yer fıstığı, menengiç, kendir tohumu var. Menengiç kahvesi fincan 6 TL. Çay-zahter çayı-elma çayı bardağı 3 TL.

Tahmis Kahvesi’nin tam karşısında ayrıca nargile içebileceğiniz bir bahçeli yer var. Nargile 30 TL

Tahmis Kahvesi her gün açık bir mekan. Sabah 07:00- gece 00:00 arası açık.

Tahmis Kahvesi adres: Suyabatmaz Mah. Şehitler Cad. No:25/1 Şahinbey/Gaziantep

17) Tahmis Kuru Kahvecisi (2017)

Tam Tahmis Kahvesi’nin karşısına Tahmis Kuru Kahvecisi açıldı. Gaziantep’ten dönerken kahve ihtiyacınızı karşılayacak bir dükkan.

Tahmis kahvesi- sütlü toz Menengiç kahvesi 250 gr kutu: 13 TL.

Tahmis kahvesi- Dibek kahvesi 250 gr kutu: 13 TL.

Tahmis Nostalji çerezi 500 gr pkt: 12 TL

Mekana uğradığınızda menengiç kahvesi ve dibek kahvesi satın alabilirsiniz. Hatta online satış sitelerinden kahve satın alabilirsiniz. (www.tahmis.com.tr)

  18) Erdi Hösükoğlu Pide ve Lahmacun Fırını

60 yıldır faaliyet gösteren bir pideci görünce hemen girdim dükkana. Çok lezzetli tırnak pide yapıyorlar, sıcak sıcak taş fırından çıkıyor. Yanına da Antep peyniri alın ve çaycıdan çay alın. Oturun yiyin 🙂 Efsane.

Erdi Hösükoğlu adres: Seferpaşa Mah. Kale Altı Çarşısı Sokak Şahinbey/Gaziantep

 

Tüm mekan fotoğraflarına instagram hesabım @gurmegezgin ‘e tıklayıp arama kısmına #gurmegezginantep yazarak ulaşabilirsiniz. Hepsini buraya yüklemem çook zahmetli. Kusura bakmayın.

Umarım bu yazım sizlere çok faydalı olur. Sizlerin de önerileri varsa yoruma yazabilirsiniz. Hatta bu yazımın yayılmasını istiyorsanız Gaziantep’e yemek yemek için gitmeyi düşünen arkadaşlarınıza paylaşın.

Afiyetle.

Serap Doğan

Gurme Gezgin.

instagram: gurmegezgin

 

 

3 Yorum / Siz de alta yorum ekleyin.

Bir Cevap Yazın

bursa escort bayan beylikdüzü escort bayan meyve siparişi istanbul escort bayan istanbul escort bayan mersin escort escort kayseri orhanlı escort pendik escort bayan escort bayan kocaeli escort bayan atasehir escort bayanlar bursa escort bursa escort
hd pornoporno izleescort gaziantepavcılar escortesenyurt escortesenyurt escortbaheşehir escortesenyurt escort